Projekt auto-laweta 019 Volvo

Model 3D auto-lawety na ramę Volvo FM wersja do 2002 roku  DMC 24000 kg   Ładowność przekracza 15000 kg.

Samochód z rozstawem osi … tylko 4300 mm. Po wstępnej analizie, byłem przekonany,  że nie da się wykonać zabudowy według wytycznych właściciela pojazdu. Duże gabaryty maszyny oraz mało miejsca na prawidłowe ustawienie, było problemem do uzyskanie wysokości przejazdowej nie przekraczającej 4 metry.

»Zobacz wymiary oraz wagę«

Wszystkie pomiary pojazdu potrzebne do opracowania modelu 3D wykonane przez właściciela auta. W tym przypadku było sporo konsultacji telefonicznych. Udało się wykonać „ nieskomplikowany, tani projekt ” z dostępnych profili stalowych. Konstrukcja waży około 1100 kg + blachy w części najazdowej. Wypełnienie środkowej części, sklejka szalunkowa używana w budownictwie.Auto-lawetę można wykonać w wersji trzy modułowej  =  jednoosobowy montaż oraz bezproblemowy transport do ocynkowania. Właściciel pojazdu .. wszystkie prace wykonał samodzielnie .. w końcowym etapie połączył moduły w całość .. rezygnując z ocynkowania.

Konstrukcja uniwersalna, można przewozić prawie wszystkie maszyny budowlane oraz samochody osobowe o małym prześwicie. Możliwość uzyskania „płaskiej” podłogi przez zasłonięcie zapadni dodatkowymi trapami przejazdowymi. Trapy wjazdowe podnoszone hydraulicznie. Kąt  rampy 11°.

Auto-laweta skończona … zmiana przeznaczenia  … pomoc drogowa.

Volvo FM Auto-laweta 01

Volvo FM Auto-laweta 02

Pozdrawiam wszystkich, zapraszam do dyskusji

Dodaj komentarz

Projekt www